Instrukcja dobierania rozmiaru kasku.

Krok 1

Pamiętaj, każda głowa jest inna, nie zgaduj swojego rozmiaru, poświęć chwilę czasu na odpowiednie dobranie rozmiaru kasku do Twojej głowy. Od tego zależy Twoje bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Krok 2

Zmierz obwód swojej głowy. Pomiaru dokonaj nad uszami i brwiami zgodnie z poniższym rysunkiem. Uzyskany wynik porównaj z tabelą rozmiarów, znajdziesz ją w opisie każdego z kasków. Pamiętaj, że dla różnych modeli może obowiązywać różna tabela rozmiarów.

Krok 3

Załóż kask na głowę. Sprawdź czy przylega na całej powierzchni, nie powinnaś/powinieneś mieć luzu pomiędzy głową a kaskiem, ale jednocześnie kask nie powinien powodować nieprzyjemnego ucisku na kości czaszki. Pozostań w kasku przez kilka minut, przyzwyczaj się do niego, kask nie może powodować dyskomfortu.

Krok 4

Zapnij pasek i trzymając głowę sztyno spróbuj obrócić kask na głowie, zarówno prawo-lewo jak i góra-dół. Wnętrze kasku powinno przemieszczać się razem z Twoimi policzkami, nie może się po nich ślizgać. Sprawdź również, czy przy przyłożeniu siłu z tyłu od dołu kasku nie ma on tendencji do zsuwania się z Twojej głowy.


Promocje

Aktualnie brak promocji

Newsletter